Klopp: Mungesa e Coutinhos është “një goditje” e madhe për ekipin

Jurgen Klopp pranon se mungesa e Philippe Coutinhos nga loja e Ligës së Kampionëve të Liverpulit për ndeshjen e parë me Hoffenheim është “një goditje” ndaj shanseve të tyre.

Reds pretenduan se Coutinho humbi ndeshjen e Premier League në Watford me një problem në shpinë, por mungesa në Vicarage Road erdhi vetëm disa ditë pasi ai paraqiti një kërkesë transferimi. Liverpool nuk dëshiron të shesë brazilianin, i cili është një objektiv për Barcelonën dhe Klopp tha se “asgjë nuk ka ndryshuar në ditët e fundit” pasi ata përgatiten të rikthehen në garën më të lartë evropiane për herë të parë që nga 2014-15.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *