Klopp: Asgjë nuk është e sigurt se Coutinho do të jetë ende në Liverpool në shkurt

Jurgen Klopp pranon se “asgjë” nuk është e sigurt se Philippe Coutinho do të jetë ende në Liverpool në shkurt, por ai nuk po mendon ende për këtë.

Barcelona ka këmbëngulur se ata janë të gatshëm të bëjnë ofertë për Coutinhon në janar, pavarësisht se Liverpooli ka refuzuar një ofertë prej 113 milionë funtave për lojtarin në verë dhe dëshirën e tij për të siguruar një lëvizje në kamp Nou. Coutinho humbi gjashtë ndeshjet e para të sezonit, ndërsa ndjekja e Barcelonës u intensifikua, por braziliani u kthye në formë në javët e fundit duke shënuar një gol nga goditja e lirë dhe duke bërë dy asistime në fitoren e Liverpoolit mbi Brightonin të shtunën.

Kur u pyet se çfarë e bën të sigurt se Coutinho do të vazhdonte të ishte në Liverpool në shkurt, Klopp tha: “Asgjë, por unë nuk mendoj për këtë, jo as një sekondë, nuk jam i sigurt, mendoni për këtë. ” Klopp, duke folur përpara ndeshjes së grupeve të Ligës së Kampioneve në Ligën e Kampionëve kundër Spartak të Moskës, shtoi: “Unë kam një ekip për ta përgatitur për nesër mbrëma dhe askush nuk e di se çfarë do të ndodhë në dritaren e transferimeve të janarit dhe të gjitha ekipet në mbarë botën është e këndshme nga pamja e jashtme shtoi Klopp “.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *