Këta janë gjashtë përforcimet e Real Madridit për sezonin e ri

Real Madrid pritet të jetë shumë aktiv gjatë afatit kalimtar të verës

Theo Hernandez, mbrojtësi i Atletico Madridit, i cili është i huazuar te Alaves, nuk do të jetë prforcimi i vetem i Real Madridit gjatë kësaj vere, sipas të përditshme sportive madrilene, AS, objektiv i Los Blancos, pas Hernandezit, janë portieri i Manchester Unitedit, Davide De Gea, dhe ylli i Monacos, Kylian Mbapps.

Kurse, përveç këtyre përforcimeve, Zidane po synon që në ‘Santiago Bernabeu’ t’i rikthehej edhe tre lojtarë të talentuar që i ka në huazim, fjala është për Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt), Marcos Llorente (Alaves) dhe Borja Mayoral (Wolfsburg).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *