Kështu pritet të duket Man-City i Guardiolas sezonin e ardhshëm

Manchester City

Pep Guardiola qëndron, pa marrë parasysh se ku ka punuar trajneri deri tani, ai ka fituar tituj, megjithatë, ai mbeti i çuditur në sezonin e tij të parë në Manchester City – për herë të parë në karrierën e tij si trajner ai e përfundoj sezonin pa asnjë titull.

Për këtë qëllim skuadra e Guardiolas duhet të ndryshojë tërësisht. Jezusi Navas, Gael Clichy, portieri Willy Caballero dhe Bacary Sagna nuk kanë të ardhme në klubin e Premier Ligës. Kontratat e Pablo Zabaleta dhe Yaya Touré gjithashtu skadojnë dhe nuk pritet të rinovohen.

Lista e kandidatëve të lojtarëve të rinj potencialë është e gjatë. Në mediat angleze emrat e rinj përmenden pothuajse çdo ditë.

Dy nga yjet e Premier Ligës janë parë edhe si kandidatët më potencial, Kyle Walker nga Tottenham Hotspur dhe ylli i Arsenalit Alexis Sanchez janë në krye të listës së dëshirave të Guardiolës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *