Këmbëngul Arsene Wenger Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil nuk do të shiten nga Arsenali këtë verë

Arsene Wenger përsëriti se Arsenali nuk ka ndërmend të shesë Alexis Sanchez ose Mesut Ozil.

Të dy lojtarët po hyjnë në vitin e fundit të kontratave të tyre me  Arsenalin dhe deri më tani kanë refuzuar të nënshkruajnë vazhdimin e kontratave.

Wenger, i cili nënshkroi një zgjatje të kontratës dyvjeçare këtë javë, e di se Arsenali duhet të forcojë skuadrën e tyre këtë verë dhe duke lejuar një ose të dy lojtarët e tyre sulmues të largohen do të ishte një hap i madh prapa.

“Këtë verë, para së gjithash ata do të qëndrojnë në klub dhe shpresojmë se mund ta zgjasim kontratën e tyre,” tha Wenger për beIN SPORTS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *