Juventusi vazhdon të monitorojë Emre Can përpara marrëveshjes së mundshme verore

Juventusi po vazhdon të monitorojë situatën e Emre Can në Liverpool me qëllim që ta nënshkruajë atë në një transferim të lirë, kur kontrata e tij skadon verën e ardhshme, sipas Sky Sports Italia.

Emre Can kush mund të nënshkruajë një marrëveshje para-kontratë me një klub evropian muajin e ardhshëm, tha në tetor se është “gjithmonë një nder për të marrë një ofertë nga një klub i tillë i njohur”.

Gjermani 23 vjeçar ka qenë një pjesë instrumentale e sezonit për Liverpoolin, duke shënuar katër gola në 23 ndeshje nga mesfusha, por ai nuk ka rënë dakord për një kontratë të re me klubin.

Menaxheri i Reds, Jurgen Klopp ka insistuar se ai nuk do të ushtrojë presion mbi Emre Can për të nënshkruar kontrat të re, duke deklaruar në nëntor se “ne duhet të respektojmë kontratën e tij, ajo po mbaron dhe kështu është.” Por Gjermani gjithashtu tha se do të mirëpriste lojtarin në qoft se do të nënshkruante një kontratë të re në fund të sezonit.

Emre Can u bashkua me Liverpoolin në një marrëveshje prej 10 milionë funtave nga Bayer Leverkusen në 2014 dhe ai ka bërë mbi 100 paraqitje, duke shënuar 12 gola në të gjitha garat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *