Juventusi ka rihapur interesin e tyre për Jose Gimenez

Juventusi ka rihapur interesin e tyre për mbrojtësin e Atletico Madridit Jose Gimenez dhe ka biseduar me agjentin e tij, raporton Tuttosport.

Drejtori sportiv Fabio Paratici u takua me përfaqësuesin e Gimenez Paco Casal në Milano për të diskutuar një lëvizje të mundshme për mbrojtësin 22-vjeçar. Kontrata e Gimenez me Madridin përfundon në 2018 dhe nuk ka vendosur nëse dëshiron ta rinovojë marrëveshjen e tij, duke i dhënë Juventusit mundësinë për ta ulur atë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *