Juventusi ka në objektiv Keita Balde dhe Blaise Matuidinin

Drejtori i Juventusit Giuseppe Marotta konfirmoi se kampionët italianë kanë paraqitur një ofertë për sulmuesin e Lazios  Keita Balde Diao, ndërsa ata janë gjithashtu të interesuar edhe për mesfushorin e Paris Saint-Germain Blaise Matuidi.

Keita ka qen i lidhur me Interin, por gjigantët e Serie A, Juventusi duket se po përfundonë nënshkrimin me 22-vjeçarin nga Senegali. Ai ka gëzuar një fushatë shumë të mir me Lazion sezonin e kaluar, duke shënuar 16 gola në Serie A.

“Ne kemi bërë një ofertë për presidentin e Lazios Claudio Lotito për Keita dhe ai tani do ta vlerësojë atë”, tha Marotta për Mediaset Premium”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *