Juventusi është gati të përfundojë nënshkrimin e Federico Bernardeschi

Juventusi është gati të përfundojë nënshkrimin e Federico Bernardeschi nga Fiorentina për një shumë prej 40 milionë euro.

Sulmuesi 23-vjeçar shënoi 11 gola në sezonin e kaluar dhe ka qenë prej kohësh një objektiv i raportuar për kampionët e Serie A.

Dhe Juve tashmë kanë rënë dakord për një marrëveshje për të nënshkruar me Italianin për një tarifë fillestare prej 40 milionë eurove, me lojtarin e caktuar për të nënshkruar një kontratë deri në vitin 2022. Bernardeschi do të fitojë rreth 4 milionë euro për sezon me gjigantët italianë, me Juve që ka negociuar një tarifë nën 50 milionë euro që Fiorentina shpresonte të merrte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *