Juventusi e mbyll sezonin me fitore

Juventusi e mbyll me fitore sezonin në Serie A pasi skuadra e Allegrit ka mposhtur Bolonjën me rezultatin 2-1, të parët në epërsi kaluan vendasit përmes Saphir Taider në minutën e 52’, ndërsa goli i barazimit vjen nga Paulo Dybala (70’), transmeton

Golin e fitores Juventusi e shënoi në sekondat e fundit të ndeshjes me anë të talentit 17-vjeçar, Moise Kean.

Tashmë Juventusi e mbyll sezonin në Serie A me 29 fitore, 4 barazime dhe 5 humbje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *