Juventusi do ta lejojë Alex Sandron të bashkohet me Chelsean

Juventusi do të lejojë Alex Sandro të bashkohet me Chelsean nëse ai kërkon ta bëjë këtë, sipas Metro.

Klubi italian nënshkroi Sandro për 22 milionë funte vetëm dy vjet më parë, por Blues kanë paraqitur një ofertë me vlerë 61 milionë funte, ndërsa Antonio Conte duket të mbështesë mbrojtjen e tij.

Dhe Juventusi tani është gati të lejojë Sandro të largohet nga klubi nëse kërkon një transferim, pasi saga duket afër një përfundimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *