Juventusi arrin një marrëveshje për Douglas Kosta-n

Juventusi është i gatshëm të sigurojë një transferim për sulmuesin e Bayern Munich Douglas Kosta dhe do të takohet me shefat e Die Roten për të finalizuar një lëvizje, sipas Tuttosport.

Kampionët italianë po kërkojnë të arrijnë një marrëveshje për brazilianin, i cili shënoi shtatë gola dhe regjistroi gjashtë asistime për Bayernin, për të mposhtur konkurrencën nga Tottenham.

Kosta bëri vetëm 14 startime në Bundesliga për fituesit e titullit mandatit e fundit dhe mendohet të jetë i hapur për një lëvizje për të rindezur karrierën e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *