Juve dhe Arsenal të interesuar për Marco Asensio

Marco Asensio po mendon të largohet nga Real Madridi në sezonin e afërt, me Juventusin dhe Arsenalin që ndajnë një interes, raporton Diario Gol.

Mesfushori 21-vjeçar u bashkua me Realin tre vjet më parë dhe ka treguar premtime të mëdha, por dëshiron më shumë kohë të rregullt të lojës. Nëse Madrid bën nënshkrime që do të shtyjnë spanjollin edhe më poshtë, ai mund të marrë në konsideratë ofertën nga palët angleze dhe italiane.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *