Justin Kluivert: Dua të luaj për Real Madridin

Justin Kluivert e dua Barcelonën, por kjo nuk do të thotë se nuk dua të luaj për Real Madridin

I riu i Ajax-it Justin Kluivert ka lënë derën hapur për një lëvizje në Real Madrid. Sulmuesi i cili është bir i legjendës holandeze Patrick Kluivert, është një mbështetës i Barcelonës. Por kjo nuk do ta lërë atë që të mos luaj për Los Blancos në qoftë se paraqitet shansi. “Barcelona është në zemrën time, por kush jam unë t’i them jo Real Madridit?” tha ai. “Unë jam ai që merr vendimet dhe babai im nuk ndërhyn, pasi e di se nuk është ajo që dua”. Mbetet të shihet se qfar do të ndodh me të riun e Ajax-it, sipas Marca.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *