Jurgen Klopp refuzon të përjashtojë mundësin e më shumë transfertave në janar

Jurgen Klopp ka zbuluar se Liverpooli nuk po kërkon në mënyrë aktive të nënshkruajë lojtarë të rinj, megjithëse ai refuzoi të përjashtojë biznesin e transferimit të mëtejshëm në Anfield përpara fundit të janarit.

Reds tashmë janë përfshirë në dy transferimet më të mëdha të muajit, me Philippe Coutinho që shkon në Barcelonë për 146 milionë funta dhe Virgil van Dijk që vjen nga Southampton për 75 milionë funta. Klopp këmbëngul se Liverpooli nuk po kërkon në mënyrë aktive të ardhurit e rinj, por nuk ka deklaruar se biznesi i tij i transferimit ka mbaruar për muajin janar.

“Nëse diçka kërcen në fytyrën time, ndoshta do të mendojmë për të, por ne nuk përpiqemi në mënyrë aktive të gjejmë lojtarë të rinj që nuk i njohim”, tha Klopp. “Unë e kam thënë atë më parë, ne duhet t’i përdorim lojtarët që kemi, kjo ka kuptim, kemi lojtarë me cilësi të lartë, sidomos Adam Lallana. “Ai nuk është zëvendësim për Philippe Coutinhon, ai është një lojtar krejtësisht i ndryshëm, por një lojtar fantastik, ai është kthyer, kjo është mirë, a jemi aktive? Jo”

Burimet e Sky kanë kuptuar se Sevilla ka kontaktuar me Liverpoolin për një lëvizjeje huazimi për Daniel Sturridge por Klopp refuzoi të konfirmojë nëse është bërë një qasje për Anglezin. “Nëse ka ndonjë thashetheme, unë nuk jam i vetëdijshëm për to, por nuk është e rëndësishme,” tha Klopp. “Ne do të shohim se çfarë ndodh deri më 31 janar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *