Jurgen Klopp nuk është i sigurt për të ardhmen e Simon Mignolet-it në Liverpool

Jurgen Klopp pranon se nuk e di se çfarë ka e ardhmja për portierin Simon Mignolet-in.

Mignolet ka ndarë detyra të portierit me Loris Karius gjatë gjithë sezonit, por ka arritur vetëm një paraqitje për Liverpoolin në javët e fundit, një humbje 3-2 ndaj West Brom në FA Cup. Klopp ka sugjeruar se ai tani ka braktisur politikën e tij të rotacionit në favor të Kariusit, i cili pritet të fillojë kur Liverpooli të udhëtojë për në Porto të mërkurën. Klopp pranon se nuk është i sigurt se çfarë ka ardhmja tani për Mignolet-in, i cili kohët e fundit pranoi se po shqyrton mundësitë e tij pasi është kthyer në stol.

“Askush nuk e di për të ardhmen, ose nuk di për të ardhmen,” tha Klopp, kur u pyet nëse përfundimi i politikës së tij të rotacionit do të shkaktojë fundin e Mignolet-it në Anfield. “Në këtë biznes ajo është gjithmonë e njëjtë – nuk thotë asgjë për këtë. “Nuk është për mua të mendoj për këto gjëra, unë duhet të marr një vendim për të nesërmen dhe kjo është e gjitha”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *