Jurgen Klopp këmbëngul se është menaxheri më i mirë për të udhëhequr Liverpoolin

Menaxheri i Liverpoolit Jurgen Klopp këmbëngul se është ende personi më i mirë për rolin dhe beson se skuadra e tij ka bërë përparim gjatë kohës së tij në krye të klubit.

Klopp festoi përvjetorin e tij dyvjeçar si bosi i Liverpoolit gjatë pushimeve të fundit por është ende duke kërkuar një copë argjendi me Reds që kur arriti në Anfield në 2015. Liverpool përballet me rivalët e Manchester United në shtëpi të shtunën, dhe e di se një humbje do t’i lërë ata 10 pikë më pak se ana e Jose Mourinhos në garën për titullin. Ndërsa Klopp pranon se pala e tij është larg nga artikulli i përfunduar, ish-menaxheri i Borussia Dortmund insiston se skuadra është përmirësuar nën drejtimin e tij.

“Nëse ata më heqin tani unë nuk mendoj se ka shumë menaxherë që mund ta bëjnë punën më mirë se unë”, tha Klopp. Unë nuk mendoj se jam i përsosur por është shumë e vështirë të gjej mundësi më të mira për këtë. Mendoj ende që 98 për qind e Liverpulistanëve mendojnë se jemi në rrugën e duhur, do të kemi sukses”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *