Jurgen Klopp: Emre Can mund të largohet nga Liverpooli në një transferim të lirë

Jurgen Klopp thotë se ai nuk ka asnjë problem me Emre Can-in që po kalon kontratën e tij të Liverpool-it, por insiston se mesfushori nuk do të largohet gjatë dritares së transferimeve të janarit.

Kontrata me Liverpool-in mund të përfundojë më 30 qershor, që do të thotë se 24-vjeçari është i lirë të nënshkruajë një  para-kontratë me një klub jashtë Premier Ligës. Drejtori i përgjithshëm i Juventusit Giuseppe Marotta ka thënë se kampionët e Serie A po përpiqen me “të gjithë sa munden” për të nënshkruar Emre Can nga Liverpooli.

Klopp është i bindur se Gjermani nuk do të largohet nga Anfield para përfundimit të dritares së transferimeve të janarit edhe nëse kjo do të thotë se Liverpool do të humbasë lojtarin me një transferim të lirë në fund të sezonit.

“Ai do të qëndrojë përtej dimrit,” tha Klopp për DAZN. “Emre është ende një djalë i ri por ai është zhvilluar në një lojtar të shkëlqyeshëm dhe është shumë i rëndësishëm për ne.

“Ndonjëherë një lojtar dëshiron vetëm të kaloi kontratën e tij. Kjo nuk është mirë për klubin, por ka momente në të cilat duhet ta pranoni atë. “Dhe për sa kohë që lojtari sillet si Emre, atëherë unë nuk kam absolutisht asgjë për t’u ankuar. Ai jep gjithçka që ka dhe identifikohet me klubin”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *