Jurgen Klopp dëshiron të nënshkruaj me Keita

Jurgen Klopp dëshiron që Liverpool të rritë ndjekjen e Naby Keita pasi mesfushori përgatitet të mbajë bisedime me RB Leipzig lidhur me të ardhmen e tij, raporton The Times.

Keita është një objektiv kryesor për Klopp ndërsa ai është duke përmirësuar skuadrën e tij dhe është i gatshëm të thyejë rekordin e transferimit të klubit në mënyrë që të sjellë at në Anfield.

Leipzig nuk duan të shesin Keita dhe thuhet se e vlerësojnë mesfushorin e gjithanshëm në 80 milionë euro, ndërsa Liverpooli i ka ofruar atij një kontratë 130,000 funte në javë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *