Jurgen Klopp: Data e rikthimit për Sadio Mane nuk dihet

Menaxheri i Liverpoolit Jurgen Klopp thotë se është i habitur nga pretendimi i menaxherit të Senegalit se Sadio Mane do të jetë plotësisht i aftë deri në nëntor.

Sulmuesi vuajti një dëmtim duke luajtur për Senegal-in më parë këtë muaj, duke e humbur ndeshjen 0-0 të Liverpoolit me Manchester United dhe një fitore 7-0 të Ligës së Kampionëve me Mariborn. Megjithatë, Mane është emëruar në skuadrën e Senegalit për një çift të kualifikuesve të Kupës së Botës kundër Afrikës së Jugut në mes të nëntorit dhe menaxher Aliou Cisse tha: “Në mendjen time, nuk ka dyshim se ai do të jetë i aftë 100 për qind kundër Afrikës së Jugut”.

Cisse gjithashtu pretendoi se Mane do të fillojë të trajnoj më shumë javën e ardhshme, por Klopp u tha mediave të premten se ai është i habitur nga pretendimet e tilla.

“Nuk e di se si mund ta dijë”, tha Klopp. “Nuk e di, kështu që është ashtu.

“Sadio është ende në rehabilitim, ende në ambiente të mbyllura, kështu është situata në këtë moment. Nëse ai është i përshtatshëm më herët, do të isha shumë i lumtur, por askush nuk e di në këtë moment, kështu që asgjë tjetër për të thënë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *