Julen Lopetegui: Gareth Bale mund ta zëvendësoj Cristiano Ronaldon

Bosi i Real Madridit, Julen Lopetegui, thotë se Gareth Bale është “shumë i lumtur” në klub dhe është njeriu i përsosur për të mbushur boshllëkun e lën nga Cristiano Ronaldo.

E ardhmja e Bales në Bernabeu ka qenë e paqartë gjatë verës me raportet që pretendonin se Manchester United është i gatshëm të sjellë Bale në Premier Ligë. Duke folur përpara përplasjes së Madridit para sezonit me United në Miami, Lopetegui tha: “Ai është shumë, shumë i lumtur. “Ai është shumë i lumtur të luajë në Real Madrid. Ai është i lumtur të jetë këtu, kjo është një mundësi fantastike për të treguar talentin e tij.

“Unë kam biseduar me të si kam biseduar me të gjithë, është me ekipin, ai është i lumtur, ai është në përputhje me synimet tona dhe është një fillim i një rruge të re emocionuese për ne dhe për të”. Lopetegui është i bindur se anësori 29-vjeçar mund të mbushë boshllëkun e mbetur nga transferimi i Ronaldos prej 105 milionë funte në Juventus.

Ai ka shtuar: “Ne e njohim Cristianon si një nga lojtarët më të rëndësishëm në historinë e kohëve të fundit të Real Madridit, ai vokalizoi dëshirën e tij për t’u larguar dhe klubi i dha atij të gjitha lehtësitë për ta bërë këtë. Dhe kur bëhet fjalë për lojtarët tanë, Bale dhe të gjithë të tjerët, ne jemi plotësisht të bindur se kemi lojtarët për të ecur përpara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *