Juan Carlos Unzue trajner i Celta Vigos

Ish-ndihmësi i Luis Enrique në Barcelonë ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare me klubin galician. Ai merr përsipër nga Eduardo Berizzo, i cili është bashkuar me Seviljen.

Unzue, i cili deri të shtunën ishte ndihmësi i Luis Enrique në Barcelonë, ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare me klubin galician. Ai do të shoqërohet nga njeriu i tij i djathtë Robert Moreno, trajneri i stërvitjes Rafel Prol dhe psikologu Joaquín Valdes – të gjithë të cilët punuan së bashku me Luis Enrique gjatë kohës së tij në Celta.

Celta tani ka një zëvendësim për Eduardo Berizzo, i cili do të marrë mbi vete nga Jorge Sampaoli në Sevilje pasi udhëzoi Celestes në gjysmëfinale të Ligës së Europa dhe Copa del Rey.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *