Jose Mourinho: Zlatan Ibrahimoviç mund të kthehet këtë vit

Jose Mourinho është i bindur se Zlatan Ibrahimoviç do të jetë në dispozicion për Manchester United para fundit të vitit.

Sulmuesi suedez – i cili rregullisht i përditëson postimet e tij të Instagram-it për rehabilitimin e tij nga një lëndim në gju – ka filluar këtë javë duke bërë disa punë shumë të lehta me stafin e stërvitjes së klubit në Carrington. Ibrahimoviç nënshkroi një marrëveshje të re njëvjeçare në United më 24 gusht pasi lëndimi i parë i rëndë i karrierës së tij shkëputi një sezon të përkryer në Old Trafford më parë këtë vit. Mjeku i lojtarit Freddie Fu ka paralajmëruar kundër nxitimit të kthimit të tij dhe bosi i United, Jose Mourinho, më parë kishte sugjeruar se nuk do të luajë për klubin në janar, por ka rivlerësuar atë parashikim.

“Paul Pogba nuk është këtu nuk e di kur do të kthehet,” tha ai.

“Zlatan është duke punuar nën kontrollin tonë këtu siç do të prisja. Ai po punon shumë, por ai nuk do të kthehet në javën e ardhshme ose në dy javët e ardhshme.

“Ai duhet të marrë kohën e tij dhe të kthehet në momentin e duhur. A e ndjej se ai do të kthehet në vitin 2017, po, por është vetëm një ndjenjë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *