Jose Mourinho: Transferimi i Sanchez nga Arsenali në Man Utd nuk është bërë ende

Menaxheri i Manchester United, Jose Mourinho, ka konfirmuar se bisedimet vazhdojnë për një marrëveshje shkëmbimi që përfshin Alexis Sanchez dhe Henrikh Mkhitaryan me Arsenalin, por thotë se një marrëveshje ende nuk është “bërë”.

Mourinho tha se është në pritje të lajmeve për transferimin por këmbënguli se ai është “jashtë” negociatave. “Është e qartë se të gjithë e dinë se jemi atje dhe sidomos kur menaxheri i Arsenalit flet aq qartë sa ai e bëri, nuk ka asnjë pikë në përpjekjen për të fshehur apo mohuar”, tha Mourinho.

“Por nuk është bërë, nuk është bërë ende, në këtë moment Mkhitaryan është lojtari ynë, Sanchez është një lojtar i Arsenalit dhe me një ndeshje nesër, unë dua të përqendrohem në atë që është gjëja më e rëndësishme”.

Mkhitaryan arriti në terrenin e trajnimit të Carrington normal në mëngjesin e së premtes, por Mourinho konfirmoi se armeniani nuk do të përfshihet kundër Burnley në Turf Moor të shtunën. Mourinho tha: “Ai nuk është zgjedhur, por në kushte shumë të mira trajnimi është shumë i mirë”.

Arsenali gjithashtu po diskuton një lëvizje për një lojtar tjetër, që besohet të jetë Pierre-Emerick Aubameyang i Borussia Dortmund. Mourinho, megjithatë, tha se përfshirja e tij në transfertë përfundoi kur ai i tha klubit se donte të nënshkruante Sanchez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *