Jose Mourinho nuk do të përballet me asnjë veprim të mëtejshëm nga FA

Jose Mourinho nuk do të përballet me asnjë veprim të mëtejshëm nga FA pasi ai u dërgua jashtë në tribunë gjatë fitores së Manchester United në Southampton.

Menaxheri i United pretendoi se ishte i habitur kur ai u dërgua në tribunë nga gjyqtari Craig Pawson afër fundit të ndeshjes në Premier League të së Shtunës në St Mary’s. Mourinho kishte dalë nga fusha e tij teknike në skaj të fushës, vetëm për t’u tërhequr nga zyrtari i katërt Mike Jones, i cili më pas e lajmroj edhe Pawson kur loja ishte ndalur.

Pasi ju tha të largohej, Mourinho shtrëngoi duart me anëtarët e stafit të shenjtorëve dhe më pas tha për incidentin: “Nuk e di, nuk e di, Craig Pawson më tha të largohem dhe u largova”.

Shefi i United u sanksionua dy herë në sezonin e kaluar, duke iu dhënë një ndalim dhe një gjobë prej 50,000 paund për dy incidente në nëntor – ai u dërgua në tribunat nga Mark Clattenburg gjatë përleshjes së tyre me Burnley dhe më pas gjobitet për komentet që ai bëri për një zyrtar tjetër, Anthony Taylor, përpara se United të përballet me Liverpoolin.

Këto akuza mund të merreshin parasysh, sepse ndodhën në 12 muajt e mëparshëm, por FA kanë zgjedhur të mos vendosin sanksione të mëtejshme në këtë rast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *