Jose Mourinho ka konfirmuar se Man United është në bisedime për Ibrahimoviçin

Jose Mourinho ka konfirmuar se Manchester United është në bisedime për të sjellë sulmuesin Zlatan Ibrahimovic në klub për gjysmën e dytë të sezonit 2017/18.

Duke folur përpara ndeshjes së hapjes së Premier Ligës kundër West Ham të dielën, Mourinho zbuloi se klubi aktualisht po zhvillon bisedime me suedezin rreth mundësisë që ai të bashkohet me skuadrën për pjesën e dytë të sezonit nëse ai mund të provojë aftësinë e tij. 35-vjeçari është i lirë pas lirimit të tij nga Old Trafford në fund të sezonit të kaluar dhe ka qenë në kompleksin e trajnimit të United Aon këtë javë pasi ai lufton përsëri në palestër pasi ka pësuar një dëmtim në prill.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *