Jose Mourinho: Frank de Boer është “menaxheri më i keq në historinë e Premier Ligës”

Menaxheri i Manchester United-it, Jose Mourinho, ka emëruar Frank de Boer “menaxherin më të keq në historinë e Premier Ligës”, pasi holandezi kritikoi trajtimin e tij të Marcus Rashford.

Rashford ka pasur mundësitë e kufizuara në ekipin e parë në këtë sezon, veçanërisht pas arritjes së Alexis Sanchez nga Arsenali në janar, por Anglezi u kthye në formacionin fillestar të shtunën pasdite për të shënuar dy golat në fitoren 2-1 ndaj Liverpool-it. De Boer vlerësoi Rashford pas ndeshjes dhe tha se është një “keqardhje” për 20-vjeçarin që të luaj nën Mourinhon në Old Trafford, duke shkaktuar një reagim të zemëruar nga shefi i United-it të hënën.

“Kam lexuar disa citate nga menaxheri më i keqe në historinë e Premier Ligës, Frank de Boer, shtatë ndeshje, shtatë humbje, zero gola”, tha Mourinho, duke aluduar në kohën e De Boer në krye të Crystal Palace më herët këtë sezon. “Ai po thoshte se nuk është mirë që Marcus Rashford të ketë një trajner si unë, sepse gjëja më e rëndësishme për mua është të fitojë. “Nëse ai do të trajnohej nga Frank, ai do të mësonte se si të humbiste, sepse ai humbi çdo lojë, shtoi Mourinho”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *