Jordi Mestre: Coutinho bëri një sakrificë ekonomike për t’u bashkuar me Barcelonën

Philippe Coutinho bëri një sakrificë ekonomike për t’u bashkuar me Barcelonën, ka zbuluar Jordi Mestre.

Coutinho përfundoi transferimin e tij prej 142 millionë funtave nga Liverpooli në fillim të dritares së transferimeve të janarit dhe që atëherë ka luajtur tri herë për anën katalanase. Ylli brazilian Coutinho gjithmonë e bëri të qartë se ishte dëshira e tij për të luajtur për Barcelonën, dhe shkalla e dëshirës së tij për të lëvizur do të thotë se ai ishte i përgatitur të humbiste para. Coutinho bëri një sakrificë ekonomike, ashtu siç bëri Javier Mascherano dhe Luis Suarez kur përfunduan lëvizje të ngjashme.

Duke folur për Sport, nënkryetari i Barcelonës Jordi Mestre tha: “Po, ai bëri një sakrificë të madhe ekonomike, si Mascherano dhe Luis Suarez në lëvizjet e tyre”. “Kjo tregon dëshirën që ata kan për të luajtur tek Barça”.

Coutinho është në fund të fundit zëvendësimi i vonuar për Neymar, i cili u nis për në Paris Saint-Germain verën e kaluar. Por Mestre thotë se klubi tani është përballur me largimin e tij dhe është i lumtur me drejtimin që klubi tani po merr.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *