Jordi Alba: Shpresoj se Neymar do të qëndroj në Barcelon

Jordi Alba nuk mendon se Gerard Pique po bënte shaka kur tha se Neymar do të qëndronte në klub.

Qendër mbrojtës shkaktoi trazim të dielën kur ai postoi një fotografi të vetes dhe të bashklojtarit të tij Neymar në mediat sociale me titullin e thjeshtë “Ai qëndron”.

Postimi nxiti spekulime se ylli i Brazilit ka hedhur poshtë mundësinë për t’u bashkuar me Paris Saint-Germain, të cilët thuhet se kanë përgatitur ofertën rekorde prej 222 milionë eurosh për të aktivizuar klauzolën e lirimit në kontratën e tij.

Raportet e mëtejshme në Francë kanë sugjeruar se shoqëruesit e Neymar ishin të befasuar nga postimi i Pique dhe insistojnë se 25-vjeçari nuk e ka vendosur ende të ardhmen e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *