John Terry ka gjetur skuadrën e re

John Terry favorizon një lëvizje në Aston Villa dhe mbrojtësit të Chelseasit i është ofruar një kontratë një vjeçare për t’u bashkuar me ekipin e Steve Bruce, sipas Sky Sports.

Ish-kapiteni i Anglisë po largohet nga Chelsea në një transferim të lirë dhe ka tërhequr interes nga Bournemouth, Swansea dhe West Brom.

Megjithatë, Terry thuhet se nuk është i interesuar të luajë kundër Chelseat dhe tani ka vendosur të zbresë në Kampionat pasi ju ofrua oferta nga Villa, dhe rivalët e tyre lokalë të Birmingham City.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *