John Terry: Dua të bëhem trajner i Chelsea-it

Ndërsa Anglia përgatitet të përballet me Slloveninë për një kualifikim të Kupës së Botës, ish-kapiteni John Terry po përdor pushimin e tij për të studiuar për Trajner.

Mbrojtësi 36-vjeçar i Aston Villa-ës ka trajnuar për licencat e tij nga UEFA që nga 2014 dhe ka thënë se një ditë do të donte të menaxhonte Chelsea-in e tij të dashur. Terry u tërhoq nga futbolli ndërkombëtar në vitin 2012 pas një fundi të diskutueshëm në karrierën e tij ndërkombëtare, ku përfshihej edhe dy herë heqja e begjit të kapitenit nën Fabio Capellon para skuadrës që u eliminua nga Euro 2012 në çerekfinale.

Gjatë pushimeve  Terry postoi një fotografi të vetes duke studiuar me Jim Hicks – kreu ekzekutiv i lartë i stërvitjes në PFA. Postimi ka lexuar: “U ktheva në klasë sonte me njeriun kryesor Jim Hicks nga @ england FA duke bërë testet e mia stërvitore”. Ai nënshkroi për Villa-ën në një transferim të lirë në verë pasi u largua nga Chelsea-i.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *