John Stones nuk do të largohet nga Manchester City në verë

Manchester City këmbëngul që John Stones nuk do të lejohet të largohet nga klubi në verë.

Anglezi nuk është paraqitur për skuadrën e parë që kur u kthye nga detyra ndërkombëtare për shkak të një dëmtimi. Raportet në mediat britanike kishin sugjeruar se Pep Guardiola ishte i gatshëm të lejonte Stones të linte Etihad në dritaren e transferimeve verore.  Megjithatë, City këmbëngul se ish-mbrojtësi i Evertonit mbetet në mënyrë të vendosur pjesë e planeve të Guardiolës duke shkuar përpara dhe do të jetë pjesë e skuadrës që synon të mbrojë titullin e Premier Ligës sezonin e ardhshëm, Guardiola shpreson që Anglezi të shërohet nga dëmtimi para fillimit të Kupës së Botës në qershor. Stones u bë mbrojtësi më i shtrenjtë anglez në histori kur u bashkua me City-in nga Evertoni për 47.5 milionë funta në 2016.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *