Jeremy Mathieu ka përfunduar kontratën e tij në Barcelonë

Mbrojtësi francez Jeremy Mathieu ka përfunduar kontratën e tij në Barcelonë dhe u bashkua me Sporting Lisbonën në një marrëveshje dyvjeçare.

33-vjeçari largohet nga Camp Nou pas tre sezoneve, në të cilën ai ka bërë 91 paraqitje dhe ka shënuar katër gola, dhe ka rënë dakord për një marrëveshje me klubin portugez, i cili përfshin një klauzolë lirimi prej 60 milion eurosh.

Mathieu ishte një nga nënshkrimet e para të Luis Enrique pasi u bë menaxher i Barcelonës në verën e vitit 2014, duke arritur në një transferim prej 19 milionë funta nga Valencia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *