Jeremie Boga është bërë lojtari i 28-të i Chelsea-it që aktualisht është në huazim

Jeremie Boga është bërë lojtari i 28-të i Chelsea-it që aktualisht është në huazim pas bashkimit me Birminghamin deri në fund të sezonit.

20-vjeçari filloi në ndeshjen e Chelseat në sezonin e Premier Ligës, me një disfatë 3-2 ndaj Burnley, por u zëvendësua pas vetëm 18 minutash pas largimit nga Gary Cahill. Boga impresionoi gjatë turneut para sezonit të Chelsea-it në Azi këtë verë dhe ka nënshkruar një kontratë të re trevjeçare në Chelsea-i, por tani do të testojë veten në kampionatin e Sky Bet Sky, nën drejtimin e Harry Redknapp. Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, mbrojti politikën e tij për lojtarët e rinj, me Tammy Abraham, Izzy Brown dhe Kurt Zouma, të cilët u larguan menjëherë pas nënshkrimit të kontratave afatgjata në Stamford Bridge.

“Nëse ka lojtarë të rinj, të cilët meritojnë të luajnë rregullisht dhe të më japin një ndjenjë të mirë, atëherë pse mos t’i zgjedhim?” Tha Conte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *