Jean Michael Seri është ende një objektiv transferimi për Arsenalin

Arsenali mbetet i interesuar për mesfushorin Jean Michael Seri pas emërimit të trajnerit të ri Unai Emery, sipas burimeve të Sky.

Seri ka një marrëveshje me klubin e tij duke e lejuar atë të largohet nëse ofrohet një ofertë prej 35 milione funtave ose më lart. Ai pothuajse u bashkua me Barcelonën verën e kaluar, kur kreu i Arsenalit për operacionet e futbollit Raul Sanllehi po punonte në kamp Nou. Edhe Emery u përpoq të nënshkruante Serin në janar për Paris Saint Germain, por shqetësimet mbi rregullat financiare të Fair Play-it do të thoshte se klubi francez zgjodhi të sjellë në vend te tij Lassana Diarra në një transferim të lirë. Seri ka bërë 30 paraqitje në Ligën 1 këtë sezon dhe ka shënuar dy herë, pasi Nice përfundoi në vendin gjashtë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *