Javier Mascherano do të largohet nga Barcelona këtë javë

Javier Mascherano do të largohet nga Barcelona këtë javë pas shtatë sezoneve në klub.

Një mesazh në faqen e internetit të klubit konfirmoi lajmin, duke thënë se 33-vjeçari do ti jepet “një lamtumirë institucionale të mërkurën në orën 11:00”. Mascherano, i cili është duke u lidhur shumë me një lëvizje në Super League kineze, arriti nga Liverpooli në gusht 2010 dhe fitoi 18 tituj gjatë kohës së tij në kamp Nou, duke përfshirë dy suksese të Ligës së Kampionëve.

Ai bëri 334 paraqitje për klubin nën pesë trajnerë të ndryshëm: Pep Guardiola, Tito Vilanova, Tata Martino, Luis Enrique dhe Ernesto Valverde. Lindur në San Lorenzo në qershor 1984, ai gjithashtu kaloi tre sezone të plota në Liverpool, duke filluar karrierën e tij në River Plate.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *