James Vaughan ka siguruar një lëvizje në Wigan nga Sunderlandi

James Vaughan ka nënshkruar për Wigan në një kontratë 18 mujore nga Sunderland.

29-vjeçari luftoi për formë të mir në stadiumin e dritës pas lëvizjes së tij nga Bury për 500,000 funta verën e kaluar dhe tani lidhet me bosin e Latics Paul Cook në stadiumin DW. Vaughan ishte në formë të shkëlqyeshme në Gigg Lane gjatë sezonit 2016-17 para se të transferohej në Wearside, por ka qenë i kufizuar në dy gola deri tani këtë term dhe do të shpresojë që të ndihmojë udhëheqësit e Ligës 1 për promovim automatik.

“James sjell më shumë përvojë dhe fuqi në grupin tonë dhe unë jam i ngazëllyer për të punuar me të,” tha Cook për blerjen e tij të re.

“Këtë kohë vitin e kaluar, James ishte ndër golashënuesit kryesorë në këtë devizion dhe mendoj se flet vëllime për klubin që ne kemi qenë në gjendje ta sjellim këtu”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *