James Rodriguez Nuk kam thënë se “Bayern është një klub i madh si Reali”

James Rodriguez ka mohuar se ka thënë se Bayern Munich është një klub i madh si skuadra e Real Madridit.

Kolumbiani u bashkua me ekipin e Bundesligës nga Madridi këtë verë në një marrëveshje dyvjeçare huazim me një mundësi për ta bërë atë të përhershme pas mbarimit të kohës së huazimit.

James Rodriguez u citua nga Sport Bild duke thënë se: “Bayern Munich është një klub i madh si Real Madrid, nëse jo edhe më i madh … Kam shikuar skuadrën dhe mendova,” ka po aq yje si këtu në Real, Cilësia është e njëjtë.”

Sidoqoftë, 26-vjeçari që prej asaj kohe ka shkruar në Twitter për të mohuar dhënien e deklaratave. “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *