James Rodriguez dëshiron të largohet nga Real Madridi brenda 48 orëve

James Rodriguez dëshiron të finalizojë largimin e tij nga Real Madrid brenda 48 orëve të ardhshme për të siguruar që ai nuk duhet të udhëtojë për në Shtetet e Bashkuara të martën për turneun para sezonit, raporton Marca.

Kolumbiani do të luajë futboll të rregullt në sezonin e ardhshëm dhe ardhja e afërt e Dani Ceballos nga Real Betis do të kufizojë më tej mundësitë e tij.

Presidenti i Madridit Florentino Perez kërkon 70 milionë euro për James dhe thuhet se tashmë e ka ofruar atë te Chelsea si pjesë e një marrëveshjeje të dyfishtë që përfshin Alvaro Moratan. Manchester United dhe Paris Saint-Germain kanë treguar gjithashtu një interes në James.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *