Jadon Sancho ka nënshkruar nje kontratë të re me Borussia Dortmund

Jadon Sancho ka gëzuar një fillim të mrekullueshëm këtë sezon me Borussia Dortmund-in.

Jadon Sancho është i gatshëm të nënshkruajë një marrëveshje të re me Borussia Dortmund-in pas një fillimi të mahnitës këtë sezon. Anësori i Anglis nën 19 vjeç është nën kontratë në Westfalenstadion deri në vitin 2020 pas bashkimit nga Manchester City në verën e vitit 2017. Por pas një goli dhe pesë asistimeve në gjashtë ndeshjet e para të fushatës së re, të dy palët 18-vjeçari dhe Dortmund kan nënshkruar një marrëveshje të re deri ne vitin 2022. sipas Kicker.

“Jam shumë i kënaqur që vendosa të bashkohem me Dortmund pak më shumë se një vit më parë, sepse gjithçka u tregua e vërtetë: ky qytet e adhuronë futbollin si asnjë tjetër dhe ne si lojtarë të rinj të BVB-s na jepet kohë e mjaftueshëme për të luajtur”, tha Sanço në faqen e internetit të klubit .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *