Jaap Stam nënshkruan një marrëveshje të re me Reading

Menaxheri i Reading Jaap Stam ka nënshkruar një marrëveshje të re dyvjeçare me klubin.

Marrëveshja mban Stam të cilit i ka mbetur një vit në marrëveshjen e tij të mëparshme, në stadiumin Madejski deri në 2019. Stam mori klubin sezonin e kaluar dhe udhëhoqi Royals në finalen e play-off, ku ata u mposhtën nga Huddersfield.

Mbrojtësi 44-vjeçar i ish-Manchester United thuhet se ishte i lidhur me një kthim në Hollandën e tij të lindjes për të pasuar Borussia Dortmundin. Por Stam këmbënguli para finales së play-off-it se e ardhmja e tij është në Reading dhe tani ka bërë të ardhmen e tij në klub – shumë për kënaqësinë e aksionerëve të shumicës Dai Yongge dhe Dai Xiu Li.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *