Izzy Brown është huazuar në Brighton dhe Hove Albion

Chelsea ka konfirmuar se Izzy Brown është huazuar në Brighton dhe Hove Albion pas nënshkrimit të një kontrate të re me kampionët e Premier Ligës.

20-vjeçari, i cili kaloi sezonin e kaluar me Huddersfield Town pasi ata fituan promovimin përmes play-offit të kampionatit, do të kaloj 2017-18 në bregun jugor pas zgjatjes së marrëveshjes së tij në Chelseasi deri në vitin 2021.

Bosi i Brighton Chris Hughton tha: “Progresi i natyrshëm për Izzy, duke patur një sezon kaq të suksesshëm në Kampionatin e sezonit të kaluar, ishte të shkonte deri në Premier Ligë dhe ne jemi të kënaqur që ai do ta bëjë këtë me ne, këtu në Brighton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *