Ivan Rakitiç: Dyert e Barcelonës gjithmonë të hapura për lojtarët si Philippe Coutinho

Ivan Rakitiç thotë se lojtarët e Barcelonës do të jenë të kënaqur nëse Philippe Coutinho do t’i bashkohet atyre nga Liverpooli, duke këmbëngulur se “dyert e tyre janë të hapura për lojtarë të mirë”.

Coutinho ka qenë i lidhur ngushtë me një lëvizje në kamp Nou, ndonëse Liverpooli i rezistoi përparimeve të Barcelonës në verë, duke shmangur një ofertë prej 113 milionë funtave për brazilianin. E ardhmja e mesfushorit mbetet e pasigurtë, dhe Liverpoolli nuk ka dhënë çmimin e tyre për 25-vjeçarin, pavarësisht raporteve në shtypin katalanas.

Në një intervistë ekskluzive me Guillem Balague të Sky Sports, mesfushori i Barcelonës Rakitic tha se një lojtar i kalibrit të Coutinhos të bashkohej me klubin do të ishte “e përsosur”.

“Çdo lojtar i mirë është i mirëpritur, kështu që duhet të themi se dyert janë të hapura për çdo lojtar të mirë dhe Coutinho është një lojtar i mirë. Me gjith respektin ndaj klubit të tij Liverpoolit dhe tifozëve të tij do të ishim me të vërtetë të lumtur nëse ai do të vinte, “Tha Rakitiç.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *