Islam Slimani stërvitet me shokët e ekipit të Newcastle për herë të parë të mërkurën

Islam Slimani ka trajnuar me shokët e ekipit të tij në Newcastle për herë të parë dhe mund të bëjë debutimin e tij që të dielën kundër Manchester United.

Sulmuesi i Leicester-it Slimani përfundoi një lëvizje të huazimit në St James ‘Park në ditën e fundit të afatit për transferime, por nuk ishte në gjendje të bënte debutimin e tij kundër Crystal Palace pasi ai po luftonte me një dëmtim në kofshë. Por ky problem, i pësuar në trajnime me Leicester-in, është pastruar deri në masën që Slimani ishte në gjendje të stërviste plotësisht në Darsley Park të mërkurën në mëngjes.

Slimani punoi vetë gjatë fundjavës, me menaxherin Rafa Benitez që nuk e nxitoi atë për barazimin 1-1 me Crystal Palace. Lojtarët e Newcastle ishin në pushim të hënën dhe të martën, dmth të mërkurën ishte shansi i parë që sulmuesi i Algjerisë duhej të stërvitej me shokët e tij të ri të ekipit.

Slimani ka arritur vetëm një gol në Premier ligë këtë sezon për Foxes, i cili erdhi kundër Huddersfield në ditën e vitit të ri, kur ai bëri një startim të rrallë në mungesë e Jamie Vardy-it.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *