Ish-bosi i Borussia Dortmund-it Thomas Tuchel dëshiron të sjellë Weigl dhe Guerreiron tek PSG

Thomas Tuchel nëse shkon tek PSG dëshiron të nënshkruaj Raphael Guerreiron.

Thomas Tuchel mund të kthehet në Borussia Dortmund në verë për të bërë pazare nëse dhe kur ai e përfundon lëvizjen e tij të mundshme për t’u bërë menaxheri i ri i PSG. Raphael Guerreiro kryeson listën e dëshiruar të menaxherit me Layvin Kurzawa duke mos lënë përshtypje në Parc des Princes. Ana e Bundesligës besohet të kërkojë afër 40 milionë euro për mbrojtësin e majtë, por ai nuk është i vetmi lojtar i Dortmundit që Tuchel i ka vënë syrin. Manchester City ka për objektiv Julian Wiegl, por ai gjithashtu mund të bashkohet me ish-shefin e tij në Paris, sipas SportBild.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *