Isco ka rënë dakord për një kontratë të re pesëvjeçare me Real Madridin

Isco ka rënë dakord për një kontratë të re pesëvjeçare me Real Madridin që do të zgjasë qëndrimin e tij në klub deri në qershor 2022.

Spanjolli do të shfaqet në një konferencë për mediat në Bernabeu të premten pasdite, ku do të nënshkruajë marrëveshjen e tij të re. Kontrata e Isco-s do të skadojë në fund të sezonit, që do të thotë se ai mund të ketë ikur në një transferim të lirë. 25-vjeçari u impresionua sezonin e kaluar pasi mori vendin e Gareth Bale, duke shënuar 10 gola në 30 paraqitje në La Liga. “Real Madridi C. F. dhe Isco kanë rënë dakord të vazhdojnë kontratën e lojtarit, i cili do ta shohë atë të qëndrojë në klub deri më 30 qershor 2022”, thuhet në një deklaratë të Realit. “Nesër, e premte, në orën 14:00, Isco do të shfaqet para mediave në dhomën e shtypit të stadiumit Santiago Bernabeu”.

Isco është paraqitur shtatë herë deri më tani këtë sezon për Realin dhe mund të shfaqë kundër Real Sociedad të dielën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *