Interi po konsideron një lëvizje për Erik Lamela-ën të Tottenham-it në verë

Interi mund të bëjë një përpjekje për të nënshkruar me Erik Lamela-ën të Tottenham-it në qershor, sipas Sky në Itali.

Klubi i Serie A do të jetë në gjendje të investojë në një emër të madh në dritaren tjetër të transferimeve dhe do të konsideronte ish sulmuesin e Romës. Sky në Itali po raportojnë gjithashtu se Inter janë duke hasur vështirësi në përpjekjet e tyre për të nënshkruar Javier Pastore në huazim nga Paris Saint-Germain këtë muaj, me Lamela-ën që shihet si një alternativë e besueshme.

Ish-mesfushori i Palermos, Pastore dëshiron të kthehet në Itali, por PSG vetëm do të pranojë ta shesë atë përgjithmonë dhe ai ka një pagë prej 5.7 milionë funtave për sezon me shtesa. Siç qëndron, lojtari më i paguar i Interit është Mauro Icardi me 4 milionë funta.  Sky në Itali gjithashtu thotë se trajneri i Interit, Luciano Spalletti do të preferonte të zgjedhë një mesfushor me më shumë karakteristika fizike. Agjenti i Pastore, Marcelo Simonian, është ende në Milano.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *