Interi në janar ka për objektiv Henrikh Mkhitaryan dhe Gerard Deulofeu

Interi po ndjek me kujdes gjendjen e Henrikh Mkhitaryan në Manchester United, sipas Sky Sports Italia.

Bosi i United, Jose Mourinho, konfirmoi në nëntor se mesfushori i Armenisë ishte lën në stol sepse ishte i pakënaqur me shfaqjet e lojtarit. Ai nuk ka filluar një ndeshje të Premier Ligës për Unitedin që nga disfata në Chelseai më 5 nëntor, por ka luajtur të gjithë gjysmën e dytë në barazimin 2-2 me Burnley herën e fundit.

Sky në Itali beson se Mkhitaryan është një nga një numër lojtarësh që Inter po shohin duke përfshirë Gerard Deulofeu në Barcelonë dhe Javier Pastore në Paris Saint Germain.

Deulofeu, i cili nuk ka luajtur për klubin spanjoll që nga nëntori dhe nuk ka filluar as një lojë në La Liga që nga tetori, nuk konsiderohet si pjesë e planeve të shefit të Barcelonës Ernesto Valverde dhe është në dispozicion për huazim në janar.

Piero Ausilio ka thënë për Pastore. “Ne duhet të kuptojmë se çfarë dëshiron të bëjë Paris Saint-Germain. “Nuk mendoj se dikush mund të flasë në cilësinë e tij, duhet të kuptojmë se çfarë PSG dëshiron të bëjë, ai është një lojtar i rëndësishëm, ne jemi të kënaqur që ai e sheh Interin si një mundësi, por është e parakohshme të flasim për ndonjë gjë tjetër”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *