Interi është në bisedime me City-in për huazimin e mbrojtësit Eliaquim Mangala

Interi është në bisedime me Manchester Cityn lidhur me një marrëveshje huazimi për mbrojtësin Eliaquim Mangala, sipas burimeve të Sky Sports.

Francezi 26-vjeçar nuk ka luajtur as një ndeshje konkurruese për City-in nën Pep Guardiola-ën, dhe u dërgua në huazim tek Valencia sezonin e kaluar. Ai luajti në sezonin e parë, por profili i tij nuk përputhet me qendrën e Guardiolës, me Catalonian që ka nënshkruar John Stones nga Everton verën e kaluar dhe klubi është i hapur ndaj Mangalës duke vazhduar përpara. City shpreson të zëvendësojë ish-lojtarin e Portos, i cili u nënshkrua gjatë menaxhimit të Manuel Pellegrinit në vitin 2014 në një marrëveshje prej 32 milionë funtash, me Jonny Evans të West Brom.

Interi ka qenë në treg për një qendër mbrojtës ndërsa ata duket të rivendosin veten e tyre në mesin e klubeve më të mëdha në Serie A dhe ata gjithashtu kanë qenë të interesuar në Shkodran Mustafi të Arsenalit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *