Interi dëshiron të nënshkruaj me yllin e Romës për 60 milionë euro

Inter janë gati të bëjnë një lëvizje për mesfushorin e Romës Radja Nainggolan dhe janë të gatshëm të paguajnë më shumë se 60 milionë euro për të, sipas La Gazzetta dello Sport.

Bosi i Interit Luciano Spalletti vlerësoi Belgun në një konferencë shtypi të dielën dhe është raportuar se dëshiron të bashkohet me të. Edhe pse Inter janë duke përgatitur një ofertë, Romët po kërkojnë të mbajnë lojtarin e tyre, i cili gjithashtu është i lidhur me Chelsean dhe Manchester Unitedin, ndërsa ata dëshirojn të sfidojnë Juventusin sezonin e ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *